ИПИС | АНКЕТА ИПИС: ВМРО ДПМНЕ 21,2%, СДСМ 19,5%, ДУИ 4,6%
15779
post-template-default,single,single-post,postid-15779,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

АНКЕТА ИПИС: ВМРО ДПМНЕ 21,2%, СДСМ 19,5%, ДУИ 4,6%

АНКЕТА ИПИС: ВМРО ДПМНЕ 21,2%, СДСМ 19,5%, ДУИ 4,6%

Доколку следната недела се одржат избори 21,2 отсто од граѓаните би гласале за ВМРО-ДПМНЕ, додека 19,5 отсто за СДСМ, покажува истражувањето на Институтот за политички истражувања (ИПИС).

Целиот текст на 24